ІІІ Світова конференція в галузі вищої освіти в Барселоні

      Коментарі Вимкнено до ІІІ Світова конференція в галузі вищої освіти в Барселоні

7-9 жовтня 2021 року в Барселоні (Іспанія) відбудеться «ІІІ Світова конференція в галузі вищої освіти».

Посилання на презентацію, що містить основні положення щодо змісту і цілей конференції; посилання на проєкт концепції конференції; посилання на список відповідей на основні питання, що стосуються конференції.

Співорганізатори конференції – ЮНЕСКО та GUNi («Глобальна мережа інноваційних університетів»).

Міжнародна кафедра ЮНЕСКО “Вища технічна освіта, прикладний системний аналіз та інформатика” при КПІ ім. Ігоря Сікорського є членом мережі GUNi з червня 2015 року (посилання).

До участі в конференції буде запрошене широке коло зацікавлених сторін в галузі вищої освіти, в тому числі представники секторів ЮНЕСКО, ООН та пов’язаних з ними структур; представники міжнародних кафедр ЮНЕСКО; представники міжнародних організацій, що займаються питаннями вищої освіти; урядовці з країн-членів ЮНЕСКО, що є відповідальними за вищу освіту; ректори університетів з країн-членів ЮНЕСКО; освітяни та науковці; члени НДО та профспілок; представники приватного сектору тощо.

Кожна з країн-членів ЮНЕСКО матиме можливість направити до Барселони для участі в конференції офіційну делегацію в складі 3 осіб, кожна з яких представлятиме окремий сектор діяльності. Номінацією учасників делегації займаються міністерства освіти в кожній з країн-сленів ЮНЕСКО.

В межах підготовки до проведення конференції ЮНЕСКО та  GUNi створять інтерактивну платформу для залучення учасників та забезпечення змістового наповнення заходу. На базі платформи проводитимуться опитування, дослідження, консультації, панельні дискусії, вебінари та нетворкінгові заходи.

Результатом діяльності, що здійснюватиметься на базі нової інтерактивної платформи, а також результатом проведення конференції буде документ ЮНЕСКО «Дорожня карта розвитку вищої освіти до 2030 року» (HED 2030 Roadmap).

Передбачається, що в межах конференції зі своїми експертними внесками до політичного діалогу щодо майбутнього вищої освіти долучаться зокрема кафедри UNESCO/UNITWIN. Для підготовки цих експертних внесків співорганізатори конференції пропонують її майбутнім учасникам ознайомитись зі списком корисних ресурсів за посиланням.

Основні 10 тем, що будуть обговорені під час конференції: 
1) Вплив пандемії COVID-19 на вищу освіту;
2) Вища освіта і Цілі сталого розвитку ООН;
3) Інклюзія в вищій освіті;
4) Якість та актуальність освітніх програм;
5) Академічна мобільність у вищій освіті;
6) Управління вищою освітою;
7) Фінансування вищої освіти;
8) Генерування даних та знань;
9) Міжнародна співпраця, для підсилення синергізму;
10) Підготовка до майбутнього вищої освіти.

Реєстрація на участь в конференції та її програма будуть доступні протягом найближчого часу за посиланням на сторінці ЮНЕСКО.

Робочі мови конференції: англійська, французька та іспанська. Більшість очних сесій (зокерма, пленарні засідання) будуть транслюватися наживо в онлайн-форматі, а матеріали конференції будуть розміщені у відкритому доступі на сайтах ЮНЕСКО та  GUNi.

Матеріал підготувала Анастасія Харченко,
фахівчиня Департаменту міжнародного співробітництва