Конференція «Відновлювана енергетика та енергоефективність у ХХІ столітті»

      Коментарі Вимкнено до Конференція «Відновлювана енергетика та енергоефективність у ХХІ столітті»

28 травня в НТУУ «КПІ» розпочала роботу XVІ Міжнародна науково-практична конференція «Відновлювана енергетика та енергоефективність у ХХІ столітті».

Її організаторами виступили Представництво Польської академії наук у м. Києві, Національний технічний університет України «Київський Політехнічний Інститут», Інститут відновлюваної енергетики НАН України, МНТЦ вітроенергетики НАН України, Кафедра ЮНЕСКО «Вища технічна освіта, прикладний системний аналіз та інформатика» при НТУУ «КПІ» та ННК «Інститут прикладного системного аналізу». Конференцію організовано під патронатом Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Генріка Літвіна.

«До певної міри символічно, що ця конференція проходить у стінах КПІ, адже саме в нас майже сорок років тому з ініціативи нашого тодішнього ректора, шанованого усіма Григорія Івановича Денисенка розпочиналися перші дослідження у сфері відновлювальної енергетики. Колектив ентузіастів, який він сформував, провів низку піонерських на той період робіт у цій галузі, – наголосив у вітальному слові до учасників конференції проректор НТУУ «КПІ» з наукової роботи академік НАН України Михайло Ільченко. – В умовах незалежної України значущість, актуальність досліджень у сфері енергоефективності та відновлювальної енергетики не зменшилася, а навпаки, значно зросла. Вирішення цих проблем залежить передусім від наявності кваліфікованих кадрів науковців, інженерів, творців нових технологій і систем. І, звісно, логічним стало продовження в КПІ цих традицій і створення в нас кафедри відновлювальних джерел енергії. Вона успішно працює в тісному контакті з Інститутом відновлювальної енергетики Національної академії наук України. Крім того, успіхи в підготовці фахівців та проведенні наукових досліджень у цій та деяких інших галузях значною мірою визначаються також нашою співпрацею з зарубіжними колегами – насамперед з представниками Академії наук Республіки Польща… Одним із конкретних результатів такої співпраці стало створення на базі факультету електроенерготехніки та автоматики нашого університету спільного Українсько-Польського Центру вдосконалення технологій відновлювальних джерел енергії та енергоефективності… І, я впевнений, що наша конференція стане ще одним свідченням ефективності такого співробітництва науковців».

Участь у відкритті конференції та її першому пленарному засіданні взяли Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрік Літвін, Комерційний Аташе Посольства Республіки Корея в Україні Кім Кван Хі, керівник представництва Польської академії наук у Києві Генрік Собчук, директор Департаменту розвитку відновлювальної енергетики Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Ігор Ковальов, представники інших органів державної влади та міжнародних організацій, працівники енергетичних компаній і науковці з України, Польщі, Німеччини, Данії, Китаю, а також викладачі, аспіранти та студенти НТУУ «КПІ».

Провідні українські й зарубіжні науковці обговорюватимуть дуже актуальні для України проблеми відновлювальної енергетики та енергоефективності. Важливо, що доповіді, які винесено на розгляд конференції, стосуються не лише теоретичних, але й суто практичних питань. Тому, власне, конференція і має статус науково-практичної. Учасники розглядатимуть тенденції розвитку та перспективи використання відновлюваних джерел енергії, електро- і біоенергетичних ресурсів, водневої, геотермальної та гідроенергетики, проблеми теплопостачання, особливості енергетичного менеджменту, технічні питання енергогенерації та енергозбереження тощо. Робота конференції триватиме до 30 травня.

За інформацією прес-служби НТУУ “КПІ”