Результати планової діяльності, подальші напрями роботи, а також оптимізація мережевого партнерства. Про це йшлося під час III сесії Наради завідувачів кафедр ЮНЕСКО в Україні, яку провели 26 червня 2018 року, у залі Колегії МОН.
Учасниками заходу стали представники Міністерства освіти і науки України, завідувачі та представники кафедр ЮНЕСКО в Україні, заступник Голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, голова Координацiйної ради програми “UNITWIN / кафедри ЮНЕСКО” в Українi та виконавчий секретар Нацкомісії.
Під час робочої зустрічі керівники кафедр розказали про результати діяльності протягом 2017 року. Серед них – проведення тренінгів та робота над галузевими проектами, наукова, комунікаційна, дослідницька діяльність, видавництво тощо.
У межах наради керівники також запропонували використовувати партнерські зв’язки з їх кафедрами під час ліцензування. Планується, що таке партнерство застосовуватимуть під час ліцензування освітньої діяльності (передусім це стосуватиметься вишів), акредитації спеціальностей та освітніх програм, атестації наукових і науково-педагогічних кадрів, а також при складанні рейтингів та проведення рейтингового оцінювання українських вишів.
У межах оптимізації мережевого партнерства, учасники розглянули інформаційно-консультативні можливості кафедр та їх допомогу при розробці проектів.
Інформацію щодо організації, проведення та підсумків наради планується заслухати на плановому засіданні Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, яку проведуть у вересні цього року. Також матеріали засідання передадуть до Секретаріату ЮНЕСКО у Парижі та поширять серед офіційних партнерів організації.
Довідково. 10 кафедр і науково-навчальних центрів ЮНЕСКО в Україні є структурними підрозділами:
1. Харківський національний технічний університет сільського господарства. Кафедра ЮНЕСКО “Філософія людського спілкування”.
2. Інститут проблем кріобіології та кріомедицини. Кафедра ЮНЕСКО з питань кріобіології.
3. Національний університет “Києво-Могилянська академія”. Кафедра ЮНЕСКО “Права людини, мир, демократія, толерантність і взаєморозуміння між народами”.
4. Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”. Кафедра ЮНЕСКО “Вища технічна освіта, прикладний системний аналіз та інформатика”.
5. Одеський національний політехнічний університет. Кафедра ЮНЕСКО “Інтелектуальне моделювання та адаптація технологій до проблем освіти та соціального прогресу”.
6. Харківський національний автомобільно-дорожній університет. Кафедра ЮНЕСКО “Екологічно чисті технології”.
7. Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля. Кафедра ЮНЕСКО “Духовно-культурні цінності виховання та освіти”.
8. Національна академія педагогічних наук України. Кафедра ЮНЕСКО “Неперервна професійна освіта XXI століття”.
9. Міжнародний науково-технічний університет. Кафедра ЮНЕСКО “Інформаційні та комунікаційні технології в освіті”.
10. Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій та систем НАН України та МОН України.