ЮНЕСКО запрошує освітян поділитися інноваційними практиками в галузі використання передових інформаційно-комунікаційних технологій та технологій штучного інтелекту в освітній діяльності.
- Назва ініціативи, в межах якої проводиться збір практик: “Promoting ICT Capacity Building and Open Education in the Era of Artificial Intelligence and Digital Technologies” (Сприяння розвитку потенціалу ІКТ та відкритої освіти в епоху штучного інтелекту та цифрових технологій)
- Організатори ініціативи: Інститут ЮНЕСКО з інформаційних технологій в галузі освіти (UNESCO IITE) та Шанхайський відкритий університет (SOU)
- Мета ініціативи: сприяння впровадженню в освітню практику країн-членів ЮНЕСКО інноваційних підходів, що засновані на використанні інформаційно-комунікаційних технологій. Особливу увагу ініціатива приділяє принципам відкритої освіти. Інноваційні підходи мають розширити доступ населення до необхідних освітніх можливостей протягом усього життя, а також призвести до вдосконалення якості освіти. В межах цієї ініціативи проводиться збір найкращих практик, що спрямований на поглиблення розуміння потенціалу, переваг та обмежень використання технологій штучного інтелекту та передових ІКТ серед освітян.
- Про які практики можна написати? Поняття інноваційних практик може включати в себе нові та нестандартні методи освітньої роботи, теми навчання, комунікаційні канали, що використовуються в освітньому процесі, тощо. Ці практики повинні бути пов’язані з передовими інформаційно-комунікаційними технологіями, включаючи технології штучного інтелекту.
- Хто може взяти участь в ініціативі? Організатори запрошують до участі в зборі інноваційних практик представників шкіл, закладів вищої освіти та закладів професійної і технічної освіти з усіх країн світу.
- Яким буде результат ініціативи? Зібрана інформація щодо інноваційних практик буде зведена та систематизована в єдиному аналітичному огляді, який широко розповсюджуватиметься серед зацікавлених кіл.
- Як долучитися до ініціативи? Щоб поділитися своїми інноваційними практиками, необхідно заповнити електронну анкету за посиланням. Анкета містить такі питання:
- Галузь інноваційної діяльності, з якою пов’язана практика;
- Опис практики з посиланням на інтернет-джерело;
- Ініціатори та виконавці практики;
- Проблеми, які покликана вирішити практика;
- Роль застосованих технологій;
- Аналіз успіхів, можливостей та переваг, які дає застосування технологій;
- Виклики та обмеження, з якими довелося зіштовхнутися;
- Основні результати та подальші заходи.
Дедлайн подання інформації: 30 червня 2021 року (середа).