«Міжнародний мир і безпека» Cемінар кафедр ЮНЕСКО

      Коментарі Вимкнено до «Міжнародний мир і безпека» Cемінар кафедр ЮНЕСКО

  “Васудгаіва Кутумбакам” – “Світ – одна сім’я”

(с) Індійська мудрість

16 травня 2024 року відбувся онлайн-семінар кафедр ЮНЕСКО на тему «Міжнародний мир і безпека», в якому взяли участь понад 400 учасників. Захід об’єднав експертів кафедр ЮНЕСКО та членів мережі ЮНІТВІН для обговорення ключових питань миру, прав людини та сталого розвитку. Цей семінар є частиною циклу семінарів, організованих ЮНЕСКО під назвою “Назустріч Пакту за Майбутнє”, які проходитимуть з березня по липень 2024 року. Метою цих семінарів є обговорення ключових тем, що стосуються глобальних викликів та розвитку міжнародної співпраці, зокрема в контексті майбутнього саміту ООН у вересні 2024 року.

Відкрив семінар Дов Лінч, керівник секції Відділу зовнішніх зв’язків ЮНЕСКО. Ключова доповідь Ріни Аллурі, завідувачки кафедри миру, Університет Інсбрука, Австрія, була присвячена питанням миру не лише з точки зору відсутності конфлікту та масштабного насильства, а й цілям сталого розвитку. Вона наголосила, що не може бути сталого розвитку без миру, а миру без сталого розвитку. Ціль сталого розвитку №16 – «сприяння побудові мирних і відкритих суспільств в інтересах сталого розвитку та створення ефективних, підзвітних та інклюзивних інституцій на всіх рівнях». Тому створення та підтримка тривалого миру вимагає побудови відносин, інституцій та структур, які роблять суспільство менш насильницьким, несправедливим і нерівним. Йдеться про встановлення соціальної справедливості та гарантування можливості для всіх реалізовувати свої права незалежно від статі, раси, релігії, етнічної приналежності чи національності.

Онлайн-формат проведення через платформу Zoom дозволив учасникам активно обмінюватися думками в чаті під час організованої після доповіді пленарної дискусії. Офіційними учасниками панельної дискусії були Келсі Шенкс, завідувачка кафедри освіти для побудови миру та прав людини, Університет Ольстера, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, Серхан Ада, завідувач кафедри культурної політики та культурної дипломатії, Стамбульський університет Білгі, Турецька Республіка, та Глорія Рамірез Ернандес, завідувачка кафедри прав людини, Національний автономний університет Мексики (UNAM), Мексика.

Семінар завершився висновком про те, що освіта відіграє ключову роль у формуванні миролюбного суспільства, і що міжнародна співпраця є необхідною для досягнення цієї мети. Як зазначила Глорія Рамірез Ернандес, виховання культури миру, світогляду, який базується на ідеї запобігання насиллю та війні, має важливе значення для виховання толерантності та співпраці на глобальному рівні, що сприяє добробуту та процвітанню людства в цілому. Основні принципи культури миру мають бути включені в освіту з раннього етапу, а не лише використовуватися як інструмент політики.