Коментарі Вимкнено до Семінар “Наука, технології, інновації та цифрова співпраця” в рамках серії “Кафедри ЮНЕСКО: До пакту заради майбутнього”

5 червня 2024 року відбувся важливий семінар на тему “Наука, технології, інновації та цифрова співпраця”. Захід, який зібрав сотні учасників та представників кафедр ЮНЕСКО, є частиною серії семінарів “Кафедри ЮНЕСКО: До пакту заради майбутнього”, що проходять з березня по липень 2024 року. Ці семінари спрямовані на підготовку до Саміту ООН у вересні 2024 року, де буде представлено Пакт заради майбутнього.

Світ стоїть на порозі значних змін. Як зазначив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш у доповіді “Наш спільний порядок денний”: “Людство стикається з гострим вибором: або крах, або прорив”. Кліматична криза, технологічні інновації, зростаюча нерівність, деградація демократії та конфлікти вимагають рішучих дій.

Основна мета Саміту ООН — зміцнення міжнародної співпраці. Очікується, що результатом Саміту стане Пакт заради майбутнього, який закріпить колективні зобов’язання щодо вирішення глобальних викликів та зміцнення багатосторонності.

Цілі семінару:

• Підвищення обізнаності щодо міжнародного розвитку та співпраці.
  • Забезпечення можливостей для діалогу та обміну серед дослідників, вчених та студентів.
  • Зміцнення співпраці між членами програми UNITWIN/Кафедри ЮНЕСКО та іншими партнерами.

Семінар відкрила доктор Амаль Касрі, начальниця секції основних наукових досліджень, інновацій та інженерії в секторі природничих наук ЮНЕСКО, наголосивши на важливості науки та технологій для досягнення цілей сталого розвитку.

На панельних дискусіях

• Ісмаель Раффолс, завідувач кафедри ЮНЕСКО з питань різноманітності та інклюзії в глобальній науці, Лейденський університет, Нідерланди: виступав за відкриту науку як ціннісний підхід, що сприяє рівності та участі.
  •  Суджата Раман, завідувачка кафедри ЮНЕСКО з питань наукової комунікації для суспільного блага, Австралійський національний університет, Австралія: наголосила на важливості діалогу між різними системами знань.
  • Раджеш Тандон, співзавідувач кафедри ЮНЕСКО з питань громадсько-орієнтованих досліджень та соціальної відповідальності у вищій освіті, PRIA, Індія: виступав за інтеграцію місцевих знань у наукові дослідження для сталого розвитку.

Семінар підкреслив важливість цифрового співробітництва, відкритої науки та інклюзивних інновацій для сталого розвитку. Приймаючи ці принципи та сприяючи міжнародній співпраці, ми можемо забезпечити, щоб наукові досягнення приносили користь усім, особливо найбільш вразливим групам населення. Нехай цей семінар стане каталізатором дій для майбутнього, де наука і технології будуть рушійною силою сталого розвитку.

Наступний семінар: Молодь і майбутні покоління Середа, 26 червня 2024 року, 14:00-15:30 за паризьким часом